čt18012018

Významně přibývá migrantů, kteří přicházejí středomořskou trasou do Itálie

15 ITALIEU Sicílie zachránila italská pobřežní stráž při nejméně osmi akcích 1850 imigrantů. Ti se snažili dostat ze severní Afriky do Itálie.

   Jde možná o další důkaz, že by mohl narůst počet imigrantů, kteří se budou snažíitdostat do Evropy středomořskou trasu, a to v reakci na uzavření balkánské cesty, po níž v loňském roce přišlo do EU více než milion imigrantů, a dohody mezi EU a Tureckem. Příčinou může být ale také teplejší počasí. Nebyl totiž dosud zaznamenán zvýšený počet migrantů ze Sýrie, Afghanistánu a Iráku.

   Již před čtrnácti dny italské úřady varovaly, že dohoda EU s Tureckem může radikálně navýšit příliv syrských uprchlíků přes Libyi do Itálie. 

   Od začátku roku připlulo, podleinformací Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) do Itálie ze severní Afriky kolem 20.000 migrantů, což je víc než dvojnásobek v porovnání se stejným obdobím v loňském roce. Nejvíce imigrantů, kteří přicházejí do Itálie pochází z Nigérie a třii čtvrtiny z nich jsou muži.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek