po20112017

Zpět Jste zde: Home Historie V pákistánském Láhuru při sebevražedném atentátu zabito 38 lidí

V pákistánském Láhuru při sebevražedném atentátu zabito 38 lidí

   14 LAHURÚtok sebevražedného atentátníka ve městě Láhaur na severovýchodě Pákistánu si vyžádal minimálně 38 mrtvých a víc něž stovku zraněných. K teroristickému útoku se doposud nikdo nepřihlásil. Oběťmi je údajně prý mezi jinými řada křesťanů, kteří oslavovali Velikonoce.

   Mezi mrtvými a zraněnými jsou převážně ženy a děti, protože poblíž místa výbuchu je dětské hřiště.

   Atentát byl uskutečněn na parkovišti u vchodu do rozsáhlého parku na předměstí desetimilionového Láhauru, metropole Paňdžábu. . Podle mluvčího záchranné služby jsou 

  Podle policie je mezi oběťmi pravděpodobně řada křesťanů, kteří do parku přišli oslavit Velikonoce. V době atentátu mnoho rodin v okamžiku výbuchu park právě opouštělo. Množství obětí se pravděpodobně ještě zvýší, protože mnoho zraněných je ve velmi vážném stavu.

   Na severu Pákistánu často útočí radikálové z hnutí Taliban, ale také z dalších islamistických skupin. V kmenových oblastech po masakru ve škole v Péšávaru, při němž v prosinci 2014 ozbrojenci zabili 153 lidí, převážně školáků, proti nim pákistánská armáda zesílila ofenzivu.

Legie

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek