ne19112017

V Bruselu se shromáždily stovky lidí včetně údajných extremistů, Pochod proti strachu ze strachu odložen

  14 BRUSEL Navzdory varování politiků i policie se asi stovky osob sešly na náměstí Place de la Bourse v centru Bruselu. Shromáždění bylo určeno k uctění obětí úterních atentátů. Pietní akci prý narušilo asi 450 )dajných extremistů.

   Ministr vnitra Jan Jambon a starosta Bruselu Yvan Mayeur v sobotu vyzvali občany, aby se nezůčastnili shromáždění. Z bezpečnostních důvodů a prý také proto, aby tak umožnili policii vyšetřování teroristických útoků z bruselského letiště Zaventem a stanice metra Maalbeek.

   V souvislosti s tou výzvou byla největší akce, Pochod proti strachu, o několik týdnů odložiena.

   Avšak oproti tomu se na náměstí Place de la Bourse sešly stovky lidí. Průběh pietních vzpomínek narušilo asi 450 osob vykřikujících hesla jako "Belgičtí chuligáni. My jsme tu doma." Řada z nich měla zakryté obličeje. Značná část prýbyla pod vlivem alkoholu. Policie za použití vodních děl tyto "výtržníky" oddělila od zbytku shromážděných lidí.

Troz

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek