po20112017

ODS a TOP 09 podaly stížnost k Ústavnímu soudu na průběh schvalování EET v Parlamentu

15 BLAZEKODS a TOP 09 podaly stížnost k Ústavnímu soudu stížnost průběhu sněmovní schůzie na které vláda prosadila zákon o elektronické evidenci tržeb. Podle stížnosti vládní koalice nepostupovala v souladu s jednacím řádem, když předčasně ukončila rozpravu.

    Stížnost k Ústavního soudu nemůže dosáhnout zrušení elektronické evidence tržeb, ale může dosáhnout zrušení usnesení, kterým byl zákon přijat. Pod stížností je podepsám bývylý minist spravedlnosti za ODS Pavel Blažek (viz foto), podle nějž se má jednat o organizované spolčení za účelem porušení práv..

   Stížnost míří na tři usnesení sněmovny. Především na to, že koalice na mimořádné schůzi 10. února předčasně ukončila rozpravu o zákoně, přestože byla do diskuse přihlášeno ještě několik poslanců. Na základě této skutečnosi napadá postup Jana Hamáčka (ČSSD), který v inkriminované době schůzi předsedal a rozporuje tak schválení EET.

   Žalující požadují v návrhu výslech ministra financí Andreje Babiše (ANO), a dále předsedy Sněmovny Jana Hamáčka, místopředsedkyně Sněmovny Jaroslavy Jermanové (ANO), která po schválení zákona připustila, že jednací řád mohl být porušen a dalších vysokých představitelů Parlamentu.

   Vládní představitelé zdůvodňovali ukončení diskuse po zhruba 25 hodinách v závěrečném kole schvalování tím, že všichni poslanci měli dost času na své vyjádření a že vystupující se ve svých komentářích k předloze opakovali.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek