čt18012018

Zpět Jste zde: Home Komentáře

Pro a proti návštěvě čínského prezidenta, Tibetu a údajných investicích

15 ČínaV souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-Phinga v České republice se řešilo mnoho problémů z mnoha stran. Většinou tak, že jedni návštěvu, její průběh a různé okolnosti a události s tím spojené chválili a obhajovali, a jiní odsuzovali.

Číst dál...

Nespravedlnost s požehnáním státu: ČSSD a mnozí další politici vidí problémy až ve chvíli, kdy se do nich sami dostanou

15 CHOVANECPravomocný rozsudek, ve sporu mezi sociální demokracií a právníkem Altnerem vedl vedoucí představitele této strany k několika vyjádřením, která stojí za pozastavení.

Číst dál...

Zničením daňových rájů asi chtějí svět uvěznit v daňovém pekle, jen sebe ne

15 DOLARV souvislosti s aférou kolem Panama papers se obnovila diskuse kolem takzvaných daňových rájů. Zastánci likvidace daňových rájů asi pro nás chtějí daňové peklo. A daří se jim to.

Číst dál...

Evropu vedou multikulturní extremisté

13 CNěmecká kancléřka Angela Merkelová před několika lety oznámila, že multikulturalismus selhal. V loňském roce pozvala imigranty ze Sýrie a s nimi další z celého světa.

Číst dál...

Sestřelený ruský bombardér Su-24: Kdo má pravdu a co je správně?

11 SUTurecko sestřelilo ruský bombardér Su-24 a tvrdí, že letoun narušil vzdušný prostor Turecka. To prý posádku desetkrát varovalo prostřednictvím rádia. NATO sdělilo, že každý stát má právo na obranu, pokud je narušen jeho vzdušný prostor. A že podle informací, které má NATO k dispozici, vzdušný prostor Turecka narušen byl, a to se tedy mělo právo bránit. Sestřelení letadla je ale politováníhodnou událostí pro obě strany.

Číst dál...

Rozvrácená morálka a politika EU: Jak vyrovnat handicap? Oslepit toho kdo vidí.

9 BrueghelPřed několika lety jsem viděl dokumentární film o asijských bojových uměních a sportech. Součástí tohoto filmu byl pozoruhodný příběh, ze kterého pro mne vyplynulo důležité poučení. Byl o postiženém člověku, který se zabýval bojovými sporty a jenž se prý velmi proslavil ve své zemi a okolních státech. Tento bojovník byl slepý a přitom porážel zápasníky se zdravým zrakem.

Číst dál...

Evropě vládnou lidé s patologickými názory a táhnou ji ke katastrofě

8 ISNěmečtí, francouzští, rakouští a někteří další politici EU kritizují přístup zemí východní Evropy k imigrantům. Podle francouzského ministra zahraničí Laurenta Fabia je skandální hlavně počínání Maďarska, které dokončilo stavbu žiletkového plotu na svých hranicích se Srbskem. Maďaři podle něj nerespektují evropské hodnoty. Fabius se také rozčiluje, že se o běžencích mluví jako o „produktech“, když to jsou muži, ženy a děti. Prý je skandální, že některé země nerespektují kvóty.

Číst dál...

Petr Robejšek - Pravda, láska a válka: Morálka v asymetrických konfliktech

8 Rob BŠlechetný kníže Siang....

Čínský kníže Siang bojoval v roce 638 př.n. l.  se silnějším státem Šu. Jeho vojska již byla sešikována, zatímco se protivník teprve plavil přes řeku. Poradci mu domlouvali aby zautočil. "Ne, protože šlechtic nenapadne člověka v potížích," odpověděl kníže. Vojska státu Šu se začala vyloďovat a poradci ho opět nutili k útoku. On však odpověděl stejně, dal povel k útoku až po té, co byli jednotky nepřítele sešikovány a byl poražen.

Číst dál...

Nutit kohokoli, i prezidenta, aby podepsal něco, s čím nesouhlasí, je nemravné, a v rozporu s hodnotami Západní společnosti

6 - PlatonAkademická obec prý nehodlá trpět, aby prezident neplnil usnesení vlády a nejmenoval profesory tři osoby. Jmenovitě Ivana Ošťádala, Jiřího Fajta, a Jana Eichlera. Bylo nám to sděleno ústy profesora ústavního práva a prorektora University Karlovy Aleše Gerlocha. Ten to řekl po jmenování 38 nových profesorů, z rukou náměstka ministra školství. Tři uvedené osoby navrhované na profesory mezi nimi nebyly, protože prezident Zeman odmítl podepsat jejich jmenovací dekrety.

Číst dál...

Další články...

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek