24112017

Zpět Jste zde: Home Komentáře Záměna prevence rakoviny za rozsudek „palec nahoru“, nebo „palec dolů

Záměna prevence rakoviny za rozsudek „palec nahoru“, nebo „palec dolů

2 - RakovinaNedávno jsem slyšel rozhovor s lékařem, který mluvil o takzvané prevenci rakoviny. Především co se týká rakoviny prostaty, tlustého střeva a děložního čípku. S naléhavostí mluvil o tom, že nárůst nových výskytů těchto onemocnění je alarmující, a proto že by lidé měli více využívat screaning, kde se zjistí, zda máme, nebo nemáme rakovinu. A tomu se říká prevence.

Prevence je zabránění vzniku onemocnění  

   Nevím, jestli jde o intelektuální nedostatečnost, nebo profesní deformaci a omezenost, nadutost, alibismus, činnost pro činnost, nebo nahánění pacientů na vyšetření a následnou případnou léčbu prostě kvůli zvýšení přítoku peněz, zisku. V každém případě je to licoměrnost. Proč?

   To si musíme položit otázku, co je obsahem pojmu „prevence“. Mělo by jít o předcházení vzniku onemocnění. Tedy takový soubor opatření, který vede k tomu, že neonemocníme.

Strašení a působení na city jako donucovací prostředek

   Avšak většina lékařů a různí propagátorů z umělecké, vědecké a kulturní fronty nás v různých reklamních spotech s vážnými tvářemi a závažným přemlouvavým, „moudrým“ hlasem straší, masíruje přesvědčuje a nakonec tak vlastně působením na city donucuje k tomu, abychom se starali o své zdraví tak, že budeme chodit na preventivní screaning. Abychom se dozvěděli, jestli jsme nemocní. Prý proto, že zdraví je nejvyšší hodnota. Bez jakékoli známky pokusu o zamyšlení, bez uzardění.

Prevenci nelze zaměňovat za konstatování stavu

   Vůbec je zřejmě nenapadne, že starat se preventivně o zdraví neznamená a nemůže znamenat, že půjdu na vyšetření a tam mi řeknou, že nemám, nebo naopak mám rakovinu, s tím, jestli je ještě možné něco dělat, nebo jen umřít.

   Proboha co to má společného s prevencí? Jde v postatě pouze o rozsudek s palcem nahoru nebo dolů. Tato záměna prevence za postvenci, tedy za pouhé konstatování stavu, a „léčba“ již propuklé choroby, je něco tak šíleného a odpudivého, že se člověku ani nechce věřit, že něco takového jsou schopni vymyslet a propagovat soudní a svobodní lidé. Jistě, je možné namítnout, že prevencí je v tomto právě zjištění, zda dotyčný člověk je nemocen, aby bylo možné, v případě, že tomu tak je, zahájit nějakou léčbu, pokud je podle usouzení lékařů možná. To ale opravdu není prevence, to není zabránění vzniku onemocnění, diagnostika již vzniklé nemoci, s návrhem léčby, nebo pokrčením ramen. Tedy hašení požáru když už hoří celý dům.

Nárůst počtu onemocnění je rychlejší, než jejich léčba

   V této souvislosti je také nutné alespoň trochu nahlédnou do rozsáhlého a smutného tématu vzniku a aplikace léčebných metod rakoviny v dnešní době, (ale ne jen u rakoviny), a jejich dopad jak na samotné pacienty, tak na celou civilizaci. Jen zmíním, že nás lékaři stále znova a znova nadšeně přesvědčují, že již můžeme léčit takové formy rakoviny, u kterých to dříve nebylo možné, a že úspěšnost léčby se zvyšuje. Stačí se podívat na články a filmy od padesátých let minulého století až dodnes. Jde o hrubé zkreslení skutečnosti, iluzi, nebo dokonce lži. Nárůst počtu onemocnění rakovinami všeho druhu včetně skokového rozšíření těch forem, které ještě nedávno byly vzácné, je rychlejší, než počty vyléčených. Navíc tvrdit, že někdo je vyléčen, pokud žije po léčbě alespoň pět let, nebo že je někdo vyléčen, když nemá nohu, ledvinu, hrtan, hlasivky, varle, plíci, prs, nos, oko nebo cokoli jiného je také na pováženou. A statistiky dopadů chemoterapie? Podle některých zabije, nebo nenávratně poškodí víc lidí, než kolik se jich takto vyléčí.

Medicína jako součást řetězce, který zabíjí

   Nezanedbatelné jsou také dopady všeho toho, co je potřeba zničit a otrávit v průběhu celého řetězce událostí, který je nutný pro výrobu všech léků, chemikálií na chemoterapii a další léčiva, nástrojů, přístrojů a zařízení, včetně těch na ozařování. Stačí se jen trochu zamyslet. Kolik lidí dostane rakovinu, nebo jinou civilizační nemoc díky tomuto průmyslu, bez kterého by dnešní „medicína“ vůbec nebyla možná. Doly na uran a další radioaktivní látky, na různé rudy, vzácné a jedovaté kovy atd, a na zpracování toho všeho. Doprava po světě sem tam z kontinentů na kontinenty, a k tomu patřící těžba nafty, uhlí, výroba elektřiny. Silnice a auta, železnice a vlaky, letiště a letadla. Vybetonovaný, zaasfaltovaný, dráty omotaný a různými typy vln promořený svět. To vše je příšerný konglomerát, ve kterém v některých oblastech světa přímo a bezprostředně v místě umírají lidé, například v dolech v hrozných podmínkách při práci s jedy. Další, méně viditelné důsledky včetně dopadů na životní prostředí, otrávené jídlo, voda, vzduch, nemocná zvířata, se vzájemně násobí do zcela nepřehledné situace, ve které se nacházíme. V celém tomto procesu zemře na jeho následky, nebo v jeho důsledku onemocní rakovinou, nebo jinou z mnoha nemocí, tolik lidí, že je nikdo ani nepočítá, ani se o to nezajímá.

Pár smutných údajů

   A jaké jsou výsledky toho všeho? Jen nadhodím: Každý čtvrtý člověk onemocní rakovinou. V Kanadě, kde se mluví o epidemii rakoviny, je to každá druhá žena a každý třetí muž. Třetina lidí, kteří touto nemocí onemocní, zemře do pěti let. To se nezměnilo od padesátých let minulého století. V ČR každý rok přibude 80 tisíc nových onemocnění rakovinou, a celkem máme mezi sebou 400 tisíc diagnostikovaných nemocných s toto chorobou. V tom samozřejmě nejsou započítáni ti, kteří již zemřeli, a statistiku vlastně snižují. A u jiných nemocí? Diagnostikovaný diabetes má v ČR 850 tisíc lidí, a podle odhadů asi dalších 250 tisíc touto nemocí trpí, ale neví o tom. Denně přitom přibývá dalších 150 nových diagnostikovaných případů. Asi 80 tisíc osob je životně závislých na inzulínu. A 25 tisíc osob ročně na diabetes zemře. Diabetes za posledních dvacet let zaznamenal nárůst o 68 procent. Alergií u nás trpí každý čtvrtý člověk včetně dětí. Antialergika na ni bere 700 tisíc lidí. Demencí trpí jen u nás 140 tisíc lidí, a v celém světě 38 milionů. Každé padesáté dítě, které se narodí, je autistické. O infarktech, mozkových příhodách, epidemii duševních onemocněních, kdy každý pátý člověk u nás musí použít léky na depresi a ve světě někde i každý druhý, ani nemluvě. To jen namátkou. Takže řeči o tom, že kráčíme mílovými kroky ke stále lepšímu zdraví, a že nás zachrání nějaká pseudoprevence, jsou opravdu známkou ztráty zdravého rozumu.

Skutečná prevence je asi nezajímavá

   O skutečné prevenci tedy tito lidé nemluví a ani o ní zřejmě nic nevědí. Jsou to přeci titíž, kteří nám říkají, jak jsme všichni chráněni různými normami, co se týká zdravotní nezávadnosti všeho toho, co jíme, pijeme, dýcháme a používáme. Kteří se na tvorbě těchto norem podílejí. A co se týká samotné příčiny rakoviny, co souvisí právě se skutečnou prevencí? Stačí se podívat ne nevybíravý boj proti těm, kdo se snaží přinášet nové teorie a nové způsoby léčby. Jsou pronásledováni, popotahováni úřady,dokonce zatýkáni, dehonestováni, vylučováni z takzvaných odborných a profesních společností, je jim zakazována činnost, dokonce i samoléčení. Od americké bylinkářky Rene Caise, Harryho Hoxeye, Maxmiliána Gersona, Rudolfa Steinera, Ernsta Krebse až po jeden z posledních případů Itala Simončiniho. Nebo pár let zpět případy léčení a vyléčení rakoviny u nás podvázáním nádoru, a pronásledování jak lékařů, tak pacientů. Mimochodem mám ve svém okolí lidi, kteří se některou z těchto metod vyléčili z rakoviny a jiných nemocí, a to i v situacích, kdy jim lékaři řekli, že již nemohou nic dělat a poslali je domů umřít.

Naši předci byli asi idioti, když si po tisícíletí mysleli, že heřmánek léčí

   A poslední úder je veden proti staletím prověřeným přírodním přípravkům, jako jsou bylinky a jiné látky, včetně koloidních kovů, a to ze strany EU. Mám na mysli zákaz zveřejňování léčivých vlastností těchto dnes doplňků stravy s odůvodněním, že jejich léčivé účinky na lidský organismus nebyly prokázány. (Mimo jiné proto, že je v mnoha případech ani nikdo nezkoumal). Zřejmě naši předkové byli úplní idioti. Ale to by bylo na rozsáhlé povídání. Kdo chce, informace si najde.

Všichni jsme mnohonásobně mrtví, živoucí zombie

   Z toho všeho vyplývá, že nás pomáhá zabíjet část naší vlastní „medicíny“ a vše, co s ní souvisí. Že skutečnou prevenci nelze zaměňovat s vyhlášením rozsudku smrti. Že podle statistik jsme již všichni vlastně mnohonásobně mrtví. Že jsme živoucí zombie, a že se i na tom s krutostí zvěře, nebo s rezignací a smýšlením „po nás potopa“ snaží vydělat, nebo udělat kariéru kde kdo.

Dominik Vidím

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek