24112017

Zpět Jste zde: Home Komentáře ODS prý letí vzhůru aneb blouznění za bílého dne

ODS prý letí vzhůru aneb blouznění za bílého dne

5 - ODS logoPo nedávném bezobsažném sjezdu KDU-ČSL proběhl také 26. kongres ODS. Jeho výsledky jsou na jednu stranu směšné a na druhou ostudné. K jakým myšlenkám a programu, které by mohla nabídnout pro zlepšení života v ČR, tato strana dospěla?

Pták nebo blbě umístěný háček nad „S“?

    Největším přínosem pro celou zemi bude asi nové logo. Místo ptáka, který letěl podle předsedy strany doleva, je nyní nový pták, který prý letí vzhůru. No, nový pták vypadá spíše jako špatně umístěný háček nad „S“ ve slově „ODS“. Takže to vypadá, že se jedná o přejmenování na ODŠ. Nevím ale, co by to mohlo znamenat, možností je nepřeberně, podle toho, kdo a co si chce do nového názvu vložit.

Kouká Gottwald na odznáčku doprava nebo doleva, soudruzi?

    Je pozoruhodné, čím se to ODŠ (dříve ODS) vlastně zabývá. Zda pták na logu letí doprava, doleva nebo vzhůru. Vzpomněl jsem si hned na to, jak za hlubokého bolševismu řešilo tehdejší Muzeum Klementa Gottwalda podobný zásadní problém. Nechalo si totiž udělat odznáček a v zadání žádalo, aby Klement hleděl pochopitelně doleva. Když výrobek dorazil, tak vedení řešilo, jestli je udělán správně. Tedy, jestli má koukat doleva z pohledu toho, kdo odznak nosí, nebo z pohledu jiné osoby. K jednoznačnému řešení sice soudruzi nedospěli, ale v zápalu boje samozřejmě došlo na otázku, jestli hotový odznak není náhodou produktem ideologické diverze. To by tak hrálo, aby levicoví soudruzi nosili na klopě Mistra, který hledí doprava. Vše ale vyšumělo, právě proto, že se nedospělo k tomu, z jakého zorného úhlu se na pravý nebo levý směr pohledu dívat. Podle prosté změny pozorovatele se totiž také měnil ten, nebo ti, kdo by mohly být potencionálními diversanty. Tak toho raději moudře nechali, aby se nezlikvidovali ve vzájemném bratrovražedném boji.

    Zdá se, že ODŠ se v současné době pohybuje na stejné intelektuální úrovni.

„Věřím v Českou republiku a v jejího jednorozeného syna Petra F….“

    Další ohromnou ideou, kterou ODŠ přinesla, je slogan, který byl napsán na řečnickém pultíku, ze kterého delegáti přednášeli své projevy. Ten zní: „Věříme v Českou republiku“. Hloubka a šíře této myšlenky je ohromující. Téměř se člověku zatočí hlava, když ji vidí a hned je mu jasné, že ODŠ jde opravdu kupředu a letí vzhůru. Že se z gruntu proměnila, a je nositelkou politického vývoje přinejmenším na příštích 100 let, ale možná i déle. Zní to jako špatná parodie vyznání víry neboli kréda Katolické církve.

Ruším, co jsem nařídil, a nařizuji, co jsem zrušil… Co jsem to vlastně chtěl?

    Další intelektuální oslnivé blesky následují v zápětí. ODŠ ústy předsedy Fialy prohlásila, že prý chce snížit daně pro právnické a fyzické osoby na 19 procent a na stejnou výši také upravit i základní sazbu DPH. Problém je ovšem v tom, že to byla právě ODS, která v minulém volebním období daně zvýšila, přestože před volbami slibovala, že to nepřipustí.

    ODŠ chce také některé daně úplně zrušit. A to daň z nemovitosti, nabytí nemovitosti a silniční daň. To je sice pěkné, ale podobné myšlenky ODS přemílala již mnohokrát, a nakonec nic z toho neuskutečnila, když mohla. Naopak, zvedla daně, a zvýšila, nebo zavedla další poplatky.

    Další „novinkou“ je, že by se měla zrušit superhrubá mzda. Tedy další vynález, který kdysi ještě ODS „vymyslela“ a prosadila navzdory široké kritice jak ze strany mnohých odborníků, tak od podnikatelů a účetních, kteří museli měnit a platit software. Tak ho, až se ODŠ dostane k moci, budou měnit a platit znovu.

Ani slůvko omluvy

    Přitom ze strany ODŠ, jakožto nástupnické organizace ODS, nezaznělo ani slovo o tom, že se tedy za zavedení těch nesmyslů, které chce nyní slavnostně rušit, omlouvá. Ticho. Ani pípnutí.

ODS prosadila přijetí Lisabonské smlouvy, která umožňuje nařizování kvót

    Předseda Fiala také kritizoval snahu EU zavést povinné kvóty pro uprchlíky. Asi úplně zapomněl na to, že to byla právě jeho, tehdy ODS, dnes ODŠ, která v ČR prosadila Lisabonskou smlouvu, která dnešní postup EU umožňuje. Před schválením Lisabonské smlouvy by totiž zavedení kvót proti vůli některých států EU nebylo možné, bylo by možné je zablokovat, vetovat. Po přijetí smlouvy ale stačí, když bude pro tento návrh alespoň patnáct zemí s více než 65 procenty obyvatel EU, a ostatní země nebudou moct proti tomu nic dělat.

    Tehdejší ODS, pod vedením Mirka Topolánka, Lisabonskou smlouvu prosadila v rozporu s vlastními stranickými usneseními, podle kterých neměla podpořit nic, co by znamenalo převedení dalších kompetencí z ČR na EU. A také proti vůli některých svých členů, hlavně z řad senátorů, kteří dokonce podali ústavní stížnost, protože podle nich Lisabonská smlouva nebyla v souladu s ústavou ČR. A také proti vůli svého zakladatele, prezidenta Václava Klause. Na „rebelující“ senátory i prezidenta byl ze strany vedení ODS vyvíjen brutální tlak. Smlouva byla nakonec přijata a současná situace s kvótami je toho přímým důsledkem.

Dnes se hodí to, zítra ono, ovšem hlavně zásadově

    To, že jsme dnes v situaci, že musíme čelit snahám o zavedení kvót, je jednoznačně vina ODS. To ovšem ODŠ nezajímá. Říká prostě to, co se jí zrovna hodí, co by jí mohlo přinést hlasy, a když je potřeba, tak na to zapomene, a tvrdí zase se stejným sebevědomím, něco jiného, třeba i úplný opak.

Bez komentáře…

    Zřejmě nejsilnější a nejpůsobivější idea předsedy Fialy, asi jádro programu pro budoucí období, je obsažena ve slovech o ODŠ a jejím modrém ptáku: „Mějte ho rádi a zůstaňte nadále věrni naší značce.“  To hovoří samo za sebe a není potřeba k tomu nic dodávat…

    Co s tím? Nic! Prázdnota, populismus, nadutost. Nezasluhují, aby se jim věřilo jediné slovo. Ale to asi nikomu na dnešní parlamentní politické scéně.

Jan Kordač

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek