po20112017

Zpět Jste zde: Home Komentáře Zničením daňových rájů asi chtějí svět uvěznit v daňovém pekle, jen sebe ne

Zničením daňových rájů asi chtějí svět uvěznit v daňovém pekle, jen sebe ne

15 DOLARV souvislosti s aférou kolem Panama papers se obnovila diskuse kolem takzvaných daňových rájů. Zastánci likvidace daňových rájů asi pro nás chtějí daňové peklo. A daří se jim to.

Pod záminkou daňových úniků útok na Putina

   V této souvislosti odhlížím od toho, že jde evidentně o kampaň zaměřenou proti Ruskému prezidentovi a Rusku, protože první jméno, které se dostalo do éteru, bylo právě jméno Vladimíra Putina. Až později se začalo mluvit o tom, že jde o lidi „z blízkého okolí ruského prezidenta“. A teprve nyní se stydlivě říká, že samotný Putin v těchto seznamech nefiguruje.

   Navíc je vzbuzován dojem, že každá firma nebo osoba, která se v seznamech objeví, páchá nějaký trestný čin. Což není pravda, protože různé podoby daňové optimalizace, nebo přesunů, ukládání peněz a obchodů jsou v souladu se zákonem. A mnohé samozřejmě také ne.

Účelově selektivní zveřejňování dokumentů?

   Nasvědčuje tomu i skutečnost, že německýlist Süddeutsche Zeitung a Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů, kteří dokumenty zpracovávají, nezveřejnili a nezveřejní všechny dokumenty, ale pouze selektivně, a to s odůvodněním, že by to poškodilo nevinné lidi. Zarážející je, že ve zveřejněných dokumentech je velmi málo, a to nevýznamných Amerických firem nebo Američanů, jak to ve svém projevu vyzdvihl i prezident Obama.

   V této souvislosti je důležité vědět, že financování tohoto projektu se ujala Agentura Spojených států amerických pro mezinárodní rozvoj (United States Agency for International Development) USAID, která je financovaná vládou USA a nadace Open Society Foundations miliardáře George Sorose.

Zničení ráje je stvořením pekla

   Ale vrátím se k tomu, o čem jsem chtěl psát. Prý je třeba omezit, zrušit, jakkoli zničit daňové ráje.

Z železné logiky věci vyplývá, že když někdo chce zničit daňové ráje, tak chce uchovat a zavést opak, tedy daňová pekla.

Co takhle z daňových pekel udělat ráje

   Logický by přitom byl přesně opačný přístup. Učinit ze všech současných daňových pekel, ve kterých žijeme, daňové ráje. A tím umožnit všem platit smysluplné daně.

   Zastánci daňových pekel samozřejmě budou argumentovat tím, že je potřeba platit pekelné daně, aby bylo možné žít, aby stát mohl plnit své funkce, protože je nutné financovat to nebo ono.

   To je ale lež. Země daňových rájů s malými daněmi zdá se žijí docela dobře. Lichtenštejnsko, Lucembursko, Malta, Monako, Maroko, Mauritius, Bahamy, Panama, Belize, Britské panenské ostrovy, a částečně také Belgie a Velká Británie.

Chtějí peklo vysokých daní, aby bylo z čeho uplácet voliče a odklánět do daňových rájů

   Takže je zřejmé, že příznivci daňových pekel nechtějí daňové ráje, ale chtějí vysoké daně ne proto, aby konali něco skutečně prospěšného pro společnost a stát, ale naopak. Chtějí peníze daňových poplatníků na utrácení za různé nesmysly, uplácení voličů a na různé státní zakázky a dotace, které pak z tohoto pekla kradou a převádí do nenáviděných daňových rájů.

Tomáš Rozličný

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek