po20112017

Zpět Jste zde: Home Lidé Tisíce lidí demonstrovalo v Bělehradě proti NATO a neslo portréty Putina

Tisíce lidí demonstrovalo v Bělehradě proti NATO a neslo portréty Putina

   14 KOSOVO V Bělehradě prostestovalo několik tisíc lidí proti Severoatlantické alianci. Demonstrace byla připomínkou 17. výročí aliančního útoku na Bělehrad, kdy 78denní intervence NATO v roce 1999 zastavila tažení srbských sil proti separatistům v Kosovu. To se údfajně změnilo v etnickou čistku namířenou proti albánskému obyvatelstvu.

   Shromáždění lidé skandovali hesla namířená proti vstupu Srbska do Evropské unie a do Severoatlantické aliance. Nesli transparenty s přeškrtnutými symboly aliance, fotografie ruského prezidenta Vladimira Putina a bývalého vůdce bosenských Srbů Radovana Karadžiče. Právě jej tento týden mezinárodní tribunál v Haagu odsoudil za válečné zločiny včetně genocidy k trestu vězení po dobu čtyřiceti let.

   V Srbsku se uskuteční 24 . 4. předčasné parlamentní volby.  Průzkumy předpokládají vítězství Srbské pokrokové straně současného premiéra Aleksandara Vučiče. Premiér by chtěl od voličů nový, a silný mandát. Na jeho základě by vláda mohla realizovat další reformy a dokončit přístupové rozhovory s Evropskou unií.

Legie

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek