ne19112017

Zpět Jste zde: Home Obrana EU selhala v migrační krizi a Makedonie musí platit za její chyby

EU selhala v migrační krizi a Makedonie musí platit za její chyby

14 IVANOVMakedonie je donucena platit za chyby Evropské unie během současné migrační krize. V rozhovoru s německým deníkem Bild to prohlásil makedonský prezident Ďorge Ivanov. Současnou osmadvacítku obvinil z toho, že selhala pokud jde o předjímání velikosti uprchlické vlny směřující přes Turecko.

A tváří v tvář obrovskému množství běženců podle něj EU najednou nevěděla, co dělat. Makedonie v reakci na podobná opatření jiných zemí na takzvané balkánské cestě už od pondělí nedovolila přejít hranice z Řecka žádnému migrantovi.

"Pokud jde o uprchlickou krizi, tak nyní platíme za chyby EU. Už jsme utratili 25 milionů eur našich daňových poplatníků a museli jsme vyhlásit celonárodní krizi," řekl Ivanov. "A co jsme od Evropy dostali? Nic! Ani cent! Namísto toho jsme my jako neunijní země nyní donuceni chránit Evropu před zemí EU, a sice Řeckem," dodal prezident s tím, že Atény podle něj uprchlíky z Turecka nechávají jen volně procházet.

Makedonský vůdce si rovněž postěžoval, že jeho země zatím stále ještě do EU nebyla přijata. Z evropského pohledu "my nejsme nic, ani unijní země, ani součást Schengenu, ani součást NATO. Nikdo nás nechce," uvedl Ivanov.

Evropská unie podle něj v souvislosti s příchodem uprchlíků ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu i dalších zemí rezignovala na obavy týkající se bezpečnosti. "Kdybychom se spoléhali na Brusel, namísto toho, že budeme sami reagovat, byli bychom zaplavení džihádisty," dodal. Jeho země prý zabavila na 9000 padělaných či odcizených pasů, nicméně státy včetně Německa se Skopje odmítají sdílet informace o islámských extremistech.

"Uprchlická krize má humanitární aspekt a bezpečnostní aspekt. Pokud jde o lidskost, Německo se zachovalo dobře. Pokud jde o bezpečnost, vaše země naprosto selhala," řekl prezident německému deníku. Kancléřka Angela Merkelová nicméně podle něj ukázala odvahu. "Nikdo ale nemá odvahu říct, co nás ještě čeká. Jen mezi Súdánem a Egyptem se nachází 20 milionů migrantů, kteří se chtějí dostat do Evropy. A příliv uprchlíků neskončí, protože prostřednictvím Twitteru a Facebooku vědí všechno," dodal.

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek