čt18012018

Zpět Jste zde: Home Obrana Ministr obrany USA Carter používal po celý rok osobní e- mail k pracovním záležitostem

Ministr obrany USA Carter používal po celý rok osobní e- mail k pracovním záležitostem

   14 CARTERMinistr obrany USA Ashton Carter téměř rok používal svou soukromou e-mailovou schránku pro vyřizování služebních záležitostí.A to až do loňského prosince. Stovky Carterových e-mailů, zveřejnilo americké ministerstvo obrany.

   Avšak žádná z 1336 stránek e-mailů a příloh neobsahovala informace podléhající utajení. Většina se týkala každodenních záležitostí, jako je program nebo logistika. Některé z e-mailů byly označeny jako "pouze pro úřední účely". To znamená, že obsahovaly citlivý, ale ne utajovaný materiál.

   Pentagon však zakazuje už od roku 2012 používání osobní elektronické pošty ke služebním účelům. Ministr obrany se omluvil okamžitě potom, co americký list The New York Times v prosinci 2015 o celé záležitosti informoval. Řekl, že pracovní e-maily ze svého soukromého účtu již několik měsíců nerozesílá. Ze zveřejněných e-mailů je však zřejmé, že Carter pouze od září využíval svůj soukromý e-mail méně často. Definitivně s tím skončil až v prosinci.

   E-maily zveřejnilo Ministerstvo obrany na základě zákona o svobodném přístupu k informacím.

Troz

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek