po20112017

Zpět Jste zde: Home Obrana USA vyslaly do Evropy 12 stíhaček F-15 na podporu NATO

USA vyslaly do Evropy 12 stíhaček F-15 na podporu NATO

15 F 15Na podporu NATO v reakci na počínání Ruska ve vztahu k Ukrajině vyslaly Spojené státy do Evropy 12 stíhaček F-15C. Informovalo o tom Velitelství ozbrojených sil USA pro Evropu (EUCOM). Akce má být provedena v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání).

   Mimo letadel a výzbroje vyslalo americké letectvo do programu Theater Security Package (TSP) asi 250 vojenských pilotů z Barnesovy letecké základny v Massachusetts a ze základny v kalifornském Fresnu.

   Letouny se zapojí do misí na podporu mise leteckého průzkumu na Islandu. F-15C se navíc zapojí do výcviku na letecké základně v nizozemském Leeuwardenu a mohou být vysílány také do dalších spojeneckých zemí v Evropě. Společný výcvik má posílit interoperabilitu a demonstrovat závazek USA vůči Evropě.

   USA již po předloňských a loňských událostech na Ukrajině podnikly několik kroků na posílení přítomnosti armádních, leteckých a námořních sil v regionu.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek