čt18012018

Zpět Jste zde: Home Politika

Makedonie a Řecko se dostaly do sporu kvůli zásahu policie proti imigrantům na hranici

15 IDOMENIMakedonie a Řecko se kvůli událostem na hranicích dostali do sporu kvůli zásahu makedonské policie vůči migrantům, kteří se poblíž Idomeni pokoušeli násilně dostat přes hranice. Řecký prezident Pavlopulos zkritizoval makedonskou policii za to že použila slzný plyn a gumové projektily. Makedonie na druhou stranu tvrdí, že Řecko na ochranu hranic nečí to, co má. Podle řeckého ministerstva vnitra může narůstající frustrace a hněv vést k radikalizaci migrantů.

Číst dál...

Řecko obnovilo navracení imigrantů do Turecka

15 RECKOŘecko obnovilo vracení migrantů do Turecka. Z řeckých ostrovů bylo do tureckého města Dikili přepraveno 124 migrantů. K tomu dalších 97 migrantů vrátilo Řecko do Turecka na základě dohody o nelegální migraci. K tomu turecký parlament schválil readmisní dohodu, umožnující navracení migrantů pocházejících z Pákistánu do vlasti.

Číst dál...

Slovensko odmítá nové návrhy EU na trvalý mechanismus přerozdělování imigrantů

15 KALINAKSlovenský ministr vnitra Robert Kaliňák v reakci na nové plány EU na přerozdělování imigrantů. Slovensko podle jeho slov stritktně setrvává na tom, že odmítá jakékoli formy rozdělování uprchlíků mezi všechny státy Evropské unie. 

Číst dál...

Rusko popřelo zprávu, že se dohodlo s USA na Asadově odchodu ze Sýrie

14 BASARRusko a USA se údajně dohodly, že umožní syrskému prezidentu Asadovi odchod do ciziny a to v rámci jednání o politickém řešení konfliktu v Sýrii. To alespoň napsal panarabský list Al-Haját, Avšak Moskva tuto zprávu ihned popřela.

Číst dál...

Moskva naznačila možnost případného řešení kauzy Savčenkové

   14 SAVCENKOJako hysterické označil mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov zahraniční reakce na případ ukrajinské důstojnice Nadiji Savčenkové. Ta dostala od ruského soudu trestl 22 let vězení.

Číst dál...

Na Floridě triumfovali Trump a Clintonová

14 TRPrimárky republikánů na Floridě podle průběžných výsledků vyhrál miliardář Donald Trump. Porazil tak Marka Rubia, který je na Floridě doma. Demokratické primárky na Floridě podle všeho vyhrála bývalá první dáma USA a exministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Číst dál...

Rakouský kancléř Faymann vyzval Merkelovou, aby zastavila "závod migrantů"

14 ASTRIARakouský kancléř Werner Faymann vyzval svou německou kolegyni Angelu Merkelovou, aby stanovením horní hranice pro příjem uprchlíků zastavila "závod migrantů". Rozdělování běženců po EU nefunguje, protože doufají, že se dostanou do Německa, řekl šéf rakouské vlády listům Österreich a Kronen Zeitung.

Číst dál...

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek