čt18012018

Zpět Jste zde: Home Politika Řecko obnovilo navracení imigrantů do Turecka

Řecko obnovilo navracení imigrantů do Turecka

15 RECKOŘecko obnovilo vracení migrantů do Turecka. Z řeckých ostrovů bylo do tureckého města Dikili přepraveno 124 migrantů. K tomu dalších 97 migrantů vrátilo Řecko do Turecka na základě dohody o nelegální migraci. K tomu turecký parlament schválil readmisní dohodu, umožnující navracení migrantů pocházejících z Pákistánu do vlasti.

   Deportace probíhaly z ostrovů Lesbos, Kos a Samos, a jednalo se hlavně o imigranty z Pákistánu, Indie, Maroka, Iráku a Palestiny, které v Řecku nepodaly žádost o azyl. Řecko navíc do Turecka vrátila dalších 97 migrantů Pákistánu, Bangladéše, Alžírska, Íránu a Maroka.

   Plavbu první z lodí z ostrova Lesbos se pokusila zastavit tři demonstranti, kteří skočili do vody. Policie je ale z moře vytáhla a plavidlo mohlo vyplout.

    I když deportace imigrantů pokračují, tak na druhou stranu pokračuje dále příliv uprchlíků z Turecka do Řecka. Během 24 hodin na řecké ostrovy připlulo 149 migrantů. Den před tím připlulo 76 imigrantů, ve středu 68 a v úterý 225. Je to však značný pokles oproti předchozímu měsíci, kdy připlouvalo asi 900 imigrantů denně.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek