ne19112017

Erdogan varoval EU, že pokud nebude plnit závazky, pozastaví dohodu o imigrantech

15 ERDOGANTurecký prezident Recep Tayyip Erdogan varoval EU, že pokud nebude plnit své závazky ohledně smlouvy o migraci, odstoupí Ankara od dohody. Podle Erdogana zatím EU nesplnila žádný ze slibů, a Turecko živí ze svého rozpočtu tři miliony uprchlíků.

   Podle Erdogana Turecko nic nebude dělat za pouhé poděkování. Například za naše akce pro uprchlíky a proti teroristům. Byly prý stanoveny přesné podmínky, které nejsou plněny, především co se týká zavedení bezvízového styku pro turecké občany do konce června. Ani další sliby, především finanční, kdy jde o 6 miliard eur, a otevření prístupových rozhovorů nejsou prý plněny.

   V pondělí bylo do Turecka přepraveno 202 uprchlíků.Potom ale řecká vláda oznámila, že bude vracení migrantů z Řecka pozastaveno na dva týdny, protože řecké úřady nestačí vyřizovat vysoký počet žádostí o azyl.

   Všichni nově příchozí běženci totiž v reakci na dohodu uzavřenou mezi EU a Tureckem totiž začali žádat o azyl v Řecku. To dříve většina z nich nedělala a pokračovala dál do Evropy.

Legie

Foto ČTK

ZNAK FINALL

 

Vydává Československá obec legionářská, Sokolská 33, 120 00 Praha 2. Telefon: 224 266 235

Kontakty na Deník legie: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mapa stránek